Porážíme obezitu pohybem

Porážíme obezitu pohybem

Děti, které se rozhodly bojovat s obezitou v lázních Bludov, se naučí upravit svůj životní styl správným směrem. Naučí se správnému stravování a samozřejmě optimalizují svůj pohybový režim na dostatečný. V rámci léčby pohybová aktivita provází děti po celý den.

Děti začínají každý nový den rozcvičkou na čerstvém vzduchu a pokračují v každodenním kolečku procedur, jako je léčebná tělesná výchova, posilovna, spinning, cvičení nebo plavání v bazénu. Odpoledne pak pohybová aktivita pokračuje procházkou po okolí. Některé dny se procházka stává i dobrodružstvím v přírodě při hledání pokladů nebo při plnění různých her a úkolů. Alespoň jednou měsíčně pak děti čeká velká výzva, a to výstup na rozhlednu Háj, ke které vede nelehká cesta, avšak skupinová dynamika udělá své a každý člen výpravy výstup zvládne.

Kromě procházek děti během odpoledne absolvují pohybové aktivity dle jejich výběru. Cvičí se bodybuilding, zumba, SM systém, kruhový trénink v parku apod. Tančí se na tanečních hodinách, kde se děti naučí různé styly tance, tančí se na diskotékách a nakonec taneční úsilí vyvrcholí na Tanečním maratonu. Pro děti, které se chtějí naučit základům sebeobrany je připraven kurz, na kterém je lektor naučí jak se konfliktu vyhnout, jak z něj utéct a nakonec nelze-li utéct, ubránit se. Další oblíbenou aktivitou je jízda koloběžkách, které jsou vhodné pro zvyšování kondice zábavnou formou. Samozřejmostí při jízdě je dodržování bezpečnostních opatření. Ve volných chvílích jsou pro děti připravovány hry různého charakteru-sportovní hry tradiční i netradiční, nesportovní týmové hry, výzva v podobě nízké lanové překážky a slackline a další.

Zkrátka, snažíme se, aby byla dětem nabídnuta široká paleta pohybových aktivit, aby našly zájem alespoň v některých z nich. Tak drazí rodiče, neváhejte Vaše děti svěřit do péče Státních léčebných lázní Bludov. Léčba obezity dětí je při určitých indikacích hrazena pojišťovnou.

Za SLL Bludov
Koučka pohybových aktivit

Zpět

Stravovací návyky

Změňte s naší pomocí stravovací návyky. Naši odborníci vám poradí jak správně postupovat, aby se při hubnutí nedostavil nechvalně známí jojo efekt. specializujeme se především na lěčbu obezity u dětí, ale dospělím také pomáháme změnit jejich životní styl. Pokud máte zájem a chuť se sebou něco udělat můžete začít pomocí naší poradny na hubnutí.

Léčba dospělých

Máme špičkový tým odborníků. Tým, který využívá těch nejnovějších léčebných metod a postupů. Pomůžeme Vám od bolestí zad a bolestí pohybového aparátu.
Jedinečné složení naší léčivé vody v kombinaci s odbornou léčbou a péčí těch nejlepších profesionálů Vám pomůže vrátit radost ze života.