Kroužky a aktivity pohybového zaměření

Kroužky a aktivity pohybového zaměření

Dětské pobyty pro správný životní styl probíhají ve státních léčebných Lázních Bludov. Děti zkusí spoutu nových pohybových aktivit formou hry pod odborným vedením a mohou tak změnit svůj způsob života a vnímání pohybu.

Bodybuilding

- dvakrát týdně, vede Ivana Kranichová
Skupinové fitness cvičení s hudbou zaměřené na posilování všech svalových partií. Cvičební plán je sestaven na posilování a protahování jednotlivých svalových skupin tak, aby byla srovnána jejich svalová dysbalance a reflexe, s vložením 3-5 minutové aerobní části pro posílení jejich kardiovaskulárního systému a se závěrečnou částí klidového strečingu.

Taneční pohybovky

- dvakrát týdně, vede Michal Jurásek
Teoretické i praktické seznamování se s různými druhy tance a nacvičování tanečních vystoupení. Tanec je vhodný jak pro zvyšování fyzické kondice, tak pro rozvoj sebedůvěry. Dále pak rozvíjí sociální vztahy ve skupině.

Zumba

- jednou týdně vede Šárka Elsnerová
Zumba je fitness program se specifickým hudebním doprovodem. Tempo lekce se přizpůsobuje možnostem dětí. Jejím cílem je zvyšování fyzické kondice dětí, sebedůvěry.

Turistický kroužek

- jednou týdně, vede MUDr. Jan Šlezar a Mgr. Eliška Helekalová
Náplní kroužku jsou delší procházky po okolí, včetně poznávání okolních přírodních nebo kulturních zajímavostí. Děti se také naučí některým základním turistickým dovednostem a chůzi s holemi. Vyvrcholením kroužku je celodenní turistický výlet.

Bojové umění, sebeobrana

- dvakrát týdně, vede Oldřich Šubrt
Kroužek děti učí zábavným způsobem základním technikám sebeobrany. Součástí kroužku je i preventivní složka zaměřená na vyhýbání se konfliktům. Děti si zvyšují sebevědomí a fyzickou kondici.

Míčové a jiné hry

- jednou až dvakrát týdně, vede Mgr. Eliška Helekalová
Náplní kroužku jsou tradiční i netradiční míčové hry a další hry jako frisbee, ringo apod. Děti se naučí základní techniku hry, pravidla se pak přizpůsobují konkrétní skupině, tak aby hra byla pro děti příjemnou zábavou.

Koloběžky

- jednou týdně, vede Mgr. Eliška Helekalová, příp. Michal Jurásek
Děti se naučí technice jízdy na koloběžce, kdy nejprve absolvují kratší vyjížďky, později i delší. Jízda na koloběžce je doplněna o protahovací i posilovací cviky. Při jízdě na koloběžce se aktivně zapojuje většina svalových partií a jsou výrazně šetřeny klouby.

Pohybové hry

- Několikrát týdně, vedou Mgr. Eliška Helekalová, Michal Jurásek nebo pověřená zdravotní sestra
Náplní jsou pohybové hry s netradičními pomůckami, psychomotorické hry, míčové a jiné hry, vycházky s hrami apod.

Spirální stabilizace páteře – SM systém pro děti

Jednou týdně, vede Mgr. Eliška Helekalová. SM systém je cvičením, které využívá jako cvičební pomůcku speciální lana. Cvičí se s hudebním doprovodem. Děti se naučí základní cviky tohoto cvičení a naučí se jednoduchou sestavu cvičení na pomalou hudbu.

Zpět

Stravovací návyky

Změňte s naší pomocí stravovací návyky. Naši odborníci vám poradí jak správně postupovat, aby se při hubnutí nedostavil nechvalně známí jojo efekt. specializujeme se především na lěčbu obezity u dětí, ale dospělím také pomáháme změnit jejich životní styl. Pokud máte zájem a chuť se sebou něco udělat můžete začít pomocí naší poradny na hubnutí.

Léčba dospělých

Máme špičkový tým odborníků. Tým, který využívá těch nejnovějších léčebných metod a postupů. Pomůžeme Vám od bolestí zad a bolestí pohybového aparátu.
Jedinečné složení naší léčivé vody v kombinaci s odbornou léčbou a péčí těch nejlepších profesionálů Vám pomůže vrátit radost ze života.