Zdravé stravování v Lázních Bludov

Zdravé stravování v Lázních Bludov

Jelikož v dětském věku nejsou ještě zafixovány výživové návyky, je zde velký potenciál pro efektivní léčbu obezity. Správná výživa v dětském věku je velmi důležitá z hlediska formování a akceptování zásad zdravé výživy v dospělosti. Proto se v našich lázních snažíme dětem ukázat, jak se správně stravovat.

Jídelní režim je zde rozdělen do 6 jídel podávaných v pravidelných intervalech. V našem jídelníčku se snažíme dětem ukázat, že zdravá strava může být chutná a zábavná, proto v jídelníčku najdete například i sladkou pohankovou kaši, celozrnnou pizzu nebo špenátový koláč. V příjmu jídla se snažíme být co nejvíce individuální, proto jsou děti po příjezdu váženy na přístroji In-body, které analyzuje složení jejich těla, a dle naměřených výsledků jsou rozděleny do skupin s různým energetickým příjmem. Při pobytu tedy děti poznají nejen správnou skladbu jídla, ale i velikosti porcí.

Děti absolvují každý týden nutriční edukace, kde se jim snažíme představit svět potravin a jejich vliv na zdraví. Učí se o živinách, jejich zdrojích. O tom, které potraviny našemu tělu prospívají a které naopak škodí. Sestavují si vlastní jídelníčky a využívají edukační materiály, které si i se zajímavými recepty odvezou domů jako pomůcku pro úspěšné pokračování v léčbě.

Během pobytu mají děti také kroužek vaření. Zde si zkouší připravit zdravé svačinky a mají možnost si i něco zdravého upéct.

Zpět

Stravovací návyky

Změňte s naší pomocí stravovací návyky. Naši odborníci vám poradí jak správně postupovat, aby se při hubnutí nedostavil nechvalně známí jojo efekt. specializujeme se především na lěčbu obezity u dětí, ale dospělím také pomáháme změnit jejich životní styl. Pokud máte zájem a chuť se sebou něco udělat můžete začít pomocí naší poradny na hubnutí.

Léčba dospělých

Máme špičkový tým odborníků. Tým, který využívá těch nejnovějších léčebných metod a postupů. Pomůžeme Vám od bolestí zad a bolestí pohybového aparátu.
Jedinečné složení naší léčivé vody v kombinaci s odbornou léčbou a péčí těch nejlepších profesionálů Vám pomůže vrátit radost ze života.