Proč diety (ne)fungují

Proč diety (ne)fungují

Jistě máte ve svém okolí alespoň několik žen a možná jste jí i vy, které držely za celý život již tolik diet a zkoušely tolikrát redukovat váhu, že by o hubnutí mohly přednášet. A teď se, prosím, zamyslete, kolik z těchto žen je štíhlých?

Většina z nich má za sebou jistě několik úspěšných pokusů, které ale skončily opětovným návratem původní, popřípadě vyšší váhy než kterou měly před startem diety. Spousta z nich trpí výčitkami a přemýšlí, co dělá špatně, proč pořád selhává.

Není ale pravděpodobnější, že špatně je právě ta dieta? Je přece logické, že když na nějakou chvíli změníme návyky a snížíme příjem, naše tělo na to zareaguje, když se ale vrátíme ke zvyklostem, které nás již jednou přivedly k vyšší váze, přivedou nás tam znovu.

Nechci nikomu vymlouvat žádný výživový směr ani vnucovat jedinou správnou cestu. Každý jsem individuální a na každého platí a funguje něco jiného. Co ale platí obecně. Vždy, než začneme s nějakou změnou v jídelníčku, je dobré se zamyslet nad tím, zda tuto změnu můžeme přijmout za svou dlouhodobě, nejlépe napořád. Zda není příliš radikální nebo pro nás omezující. A také vždy myslet na individualitu. Každý jsme jedinečný a tím pádem i jiný. Platí tedy, že pokud nějaká dieta/výživový směr/omezení pomohlo nějaké celebritě, blogerce nebo naší kamarádce nemusí pomoci i nám. Pořád platí, že nejsnazší a nejméně riziková je cesta přiměřenosti, střídmosti a pravidelnosti. Tedy nastavit si pravidelný režim, mít v jídelníčku co nejpestřejší výběr potravin a jíst je v přiměřené míře.

Zpět

Léčba dětí

Lázně Bludov se zaměřují na léčbu dětské obezity a pohybového ústrojí. V těchto oborech je dosahováno vynikajících výsledků. Tým odborníků využívá nejmodernějších metod a postupů v oblastech obezitologie či pohybového aparátu.

Léčba dospělých

Máme špičkový tým odborníků. Tým, který využívá těch nejnovějších léčebných metod a postupů. Pomůžeme Vám od bolestí zad a bolestí pohybového aparátu.
Jedinečné složení naší léčivé vody v kombinaci s odbornou léčbou a péčí těch nejlepších profesionálů Vám pomůže vrátit radost ze života.