Stravovací návyky

Proč diety (ne)fungují

Proč diety (ne)fungují

30.1.2019

Jistě máte ve svém okolí alespoň několik žen a možná jste jí i vy, které držely za celý život již tolik diet a zkoušely tolikrát redukovat váhu, že by o hubnutí mohly přednášet. A teď se, prosím, zamyslete, kolik z těchto žen je štíhlých?

Celý článek

Sacharidy a dieta

Sacharidy a dieta

24.5.2018

Jelikož jsou sacharidy pro tělo základním zdrojem energie, měli by být také potraviny obsahující sacharidy základem našeho jídelníčku. Ze sacharidů bychom měli získat 45-60% z celkového energetického příjmu. Toto platí i při redukci váhy nebo při diabetické dietě.

Celý článek

Tuky ve výživě

Tuky ve výživě

28.3.2018

Tuky patří mezi základní složky výživy. Jsou pro naše tělo nebohatším zdrojem energie (jeden gram tuku obsahuje 38 kJ), pomáhají udržovat tělesnou teplotu a fungují jako mechanická ochrana vnitřních orgánů.

Celý článek

Obezita

Obezita

7.10.2016

Startovací metou pro správné návyky je období cca 1 roku života, kdy dítě přijímá rozmanitou stravu. Stravování by mělo mít přesná pravidla, pravidelné časové harmonogramy, základy hygieny, ideální je společné stolování. Rodiče určují druh jídla, dítě určuje množství.

Celý článek

Léčba dětí

Lázně Bludov se zaměřují na léčbu dětské obezity a pohybového ústrojí. V těchto oborech je dosahováno vynikajících výsledků. Tým odborníků využívá nejmodernějších metod a postupů v oblastech obezitologie či pohybového aparátu.

Léčba dospělých

Máme špičkový tým odborníků. Tým, který využívá těch nejnovějších léčebných metod a postupů. Pomůžeme Vám od bolestí zad a bolestí pohybového aparátu.
Jedinečné složení naší léčivé vody v kombinaci s odbornou léčbou a péčí těch nejlepších profesionálů Vám pomůže vrátit radost ze života.